7. ročník 2002

Sedmý turnaj v pořadí v roce 2002


Termín: třetí celý víkend v červnu, pátek 14. 6. - sobota 15.6. 2002

Počet družstev: 32 (viz. startovní listina)

Herní systém: rozlosování do osmi skupin po čtyřech, postupující první dva ze skupiny do pavouka, ze kterého se do finálové skupiny kvalifikovala čtyři družstva. Ta se utkala systémem "každý s každým" o první tři místa. Výsledková listina zde.

Ohlasy pořadatelů: Rozlosování 14. června 2002 ve 12.00 se zúčastnilo jenom dvě třetiny družstev, což nás tedy celkem nemile zaskočilo. Z toho také vznikly následné problémy s přesuny zápasů a tím vzniklý časový posun, který jsme v minulých ročnících nepoznali. Zdá se, že začíná být problém se uvolnit ze zaměstnání pro čím dál tím víc lidí, budeme asi muset promyslet, jak se s tím vypořádat. Tímto se omlouváme družstvům, kterých se tento posun nějak nemile dotknul.

Zápasy započaly ve 12.30 a kvalifikace se protáhla do cca. 1.15 ráno, naštěstí nám odešlo jenom jedno světlo a tak se nechalo hrát. Ráno od 8.00 pokračovala kvalifikace a po jejím skončení přibližně v jednu odpoledne v sobotu se rozjel vyřazovací pavouk 16 nejlepších družstev. Přes další skluz se podařilo cca. ve 20 hodin dokončit všechny zápasy a stihnout slavnostní vyhlášení před začátkem večerní diskotéky.

Jinak ale podle mého názoru herní úroveň družstev nedoznala změny k horšímu, spíše naopak. Hraje se slušný volejbal a na většinu zápasů se nechá koukat se zalíbením. Rozhodčí zvládali pískání sice s vypětím sil (je to pořádný zápřah, tím ještě jednou děkuji), problémů se sporným rozhodnutím bylo snad minimum a dle mého názoru se celý turnaj po sportovní stránce vydařil.

Jak to všechno dopadlo - pavouk a celkové pořadí nejlepších je zde. Takže ještě jednou díky všem družstvům za předvedený výkon a doufám na shledanou v osmém ročníku.

Doprovodný program: pátek večer v rockovém rytmu se pomalu stává tradicí a úspěšně nahradil předchozí country kapelu Trampoty. Letos se představila kolínská kapela Blue Bucks s předkapelou Chameleon. Přilákala do areálu parku okolo 300 platících návštěvníků, kterým společně s cca. stovkou hráčů a dalších neplatících hostů předvedla to nejlepší za svého repertoáru. I přes problémy kataristy se sádrou na ruce se jim podařilo pořádně rozhýbat všechny kolem a když ve čtvrt na tři končili, zdálo se, že teprve před malou chvílí nastoupili na pódium.

Sobotní večer je tradičně vyhrazen diskotéce rádia, které je i mediálním partnerem celého turnaje. Po výborných loňských zkušenostech jsme opět vsadili na rádio Zlatá Praha a opět nás nezklamalo. V areálu se objevilo přes 400 platících po tanci dychtících lidiček a další stovka unavených hráčů a hostů turnaje. Večer se vydařil až na malou vadu na kráse v podobě deště. Když se mě po příjezdu ptal moderátor Šimon Merta, jestli mám opět jako vloni objednaný půlnoční deštík, tak jsem se tomu smál, protože po krásných slunečných dvou dnech turnaje mi to přišlo celkem nemožné, ale honící se mraky před setměním a následná sprcha v noci mi jeho otázku opět oživily. No, nemůže všechno vyjít na 100%. Večer se jinak vydařil a v půl čtvrté ráno jsme konečně nechali okolo parku žijící obyvatele usnout klidným spánkem. Tak tím skončil sedmý ročník turnaje a abych pomalu začal přemýšlet nad osmým. Tak ať se na něm potkáme...

Vítězná družstva roku 2002

Kačina
Kačina
Kanáři
Kanáři
Komáři
Komáři
Komáři
Komáři
Tři Králové
Tři Králové
Tři Králové
Tři Králové
Zázemí turnajů
Zázemí turnajů
Doprovodný program
Doprovodný program
Zhawa Iba
Zhawa Iba
Zhawa Iba
Zhawa Iba